Zakazane miasto – film

Zakazane miasto, DF 08Zakazane miasto bardzo długo rozgrzewało wyobraźnię tych, poza których zasięgiem się znajdował. Dziś mieści się tam pełne atrakcji muzeum. O czym mowa? O tajemniczym pałacu królewskim w sercu Pekinu.

Pałac powstawał na początku XV wieku na polecenie przedstawicieli dynastii Ming. Pałac przeszedł wiele prób zniszczenia, czemu częściowo ulegał, ale nieustannie był później odbudowywany. Na początku XX wieku część sekretnego pałacu przekształcono na muzeum, w pozostałej części wciąż mieszkał cesarz.

Zakazane miasto otoczone jest murem obronnym i fosą, dachy budynków pokrywa żółta dachówka.  Na terenie miasta znajduje się mnóstwo zabudowań, pawilonów, ogrodów, świątyń, zbiorników wodnych i inne. W układzie i kompozycji miasta ważne są proporcje, zachowanie kierunków świata i harmonia – te zabiegi są wciąż widoczne.

Kategorie: Azja  Tagi: , ,
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can leave a response, or trackback from your own site.
Jedna odpowiedź
  1. Monika mówi:

    Woow super, historia kryje przed nami jeszcze duuużo tajemnic. Bardzo interesuje mnie kultura krajów azjatyckich, prawdopodobnie z tego powodu, że tak bardzo różni się od naszej. Niestety jeszcze nigdy nie miałam okazji być ani w Chinach ani w Japonii czy Pekinie, mam nadzieje, że kiedyś uda mi się zrealizować to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>